петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Втор лекар од Скопје се зарази од жолтица

zoltica1

Поврзани вести

Меѓу седумте новозаразени од жолтица е и еден лекар. Ова е втор случај на заразување на лекар од хепатит А.

Тој не е хоспотализиран на Инфективна клиника. Откако се завршени прегледите тој е пуштен на домашно лекување. Се заразил во контакт со пациент.

Сто и седум случаи на жолтица се регистрирани до денес, а дваесетина од нив се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести