недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Втор меѓународен здравствен самит утре во Скопје

g_majaparnadzievazmejkova

Поврзани вести

Вториот здравствен Самит со меѓународно учество утре ќе се одржи во Скопје.

На самиот ќе учествува и директорката на Фондот за здравствено осигурување во Македонија, Маја Парнарџиева – Змејкова, која ќе има презентација за пристапите во распределување на средствата во македонскиот здравствен систем.

Овој Самит е во организација на меѓународниот проект Хелтгрупер во соработка со Фондот за здравствено  осигурување на македонија, Министерството за здравство, Светската здравствена организација за Европа,  Македонското Лекарско Друштво, Здружението на лекари Албанци од Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести