вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Втор пораз во низа за Оклахома Сити, Мајами може и без Леброн

Chris Bosh, Shane Battier, Carlos Boozer

Последни вести

По вториот пораз во серија Оклахома Сити не е повеќе најуспешна екипа во НБА лигата. Откако претходно загуби од шампионит Мајами, пред своите навивачи “граѓаните” се поразена и од ЛА Клиперс со 125:117.  Ова беше прв натпревар на кој Кевин Дурант постигна повеќе од 40 поени (42 поена), а неговиот тим загуби.

Актуелниот шампион Мајами покажа дека може да игра и без кралот Леброн Џејмс, откако славеа против Чикаго со 93:79.

Резултати: Мајами – Чикаго 93:79, Кливленд – Вашингтон 83:96, Торонто – Орландо 105:90, Денвер – Сакраменто 95:109, Феникс – Хјустон 112:115, ЛА Лејкерс – Бруклин 102:108 и Портланд – Минесота 108:97.

Вечерва се играат пет натпревари: Филаделфија – Милвоки, Детроит – Голден Стејт, Њујорк – Далас, Њу Орлеанс – ЛА Клипрес и Јута – Бостон.

Пласман Источна конференција: Индијана 42-13 (победи-порази), Мајами 40-14, Торонто 31-25, Чикаго 29-26, Вашингтон 28-28, Бруклин 26-28, Шарлот 27-30, Атланта 26-29,…

Пласман Западна конференција: Оклахома Сити 43-14, Сан Антонио 40-16, Хјустон 38-18, Портланд 38-18, ЛА Клиперс 38-20, Голден Стејт 34-22, Феникс 33-22, Далас 34-23,..

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести