четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Втората рунда преговори во Брисел завршија – разговорите ќе продолжат

brisel2014918171834

Последни вести

Втората рунда од преговорите меѓу претставниците на владеачката партија ВМРО – ДПМНЕ и најголемата опозициона партија СДСМ, со посредство на тројцата членови на европскиот парламент заврши денеска во Брисел без конкретен договор.

Во соопштението од европските посредници, членовите на европскиот парламент, Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едуард Кукан , единствено се наведува дека сите учесници на состанокот во Брисел се договориле дека разговорите треба да продолжат.

 

Најчитани вести