среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Втори август неработен ден

makedonsko-zname-340x255

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика информира дека втори август, сабота, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, министерството на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на Републиката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести