петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 18

Вторник е неработен ден – Какво време не очекува

Втори август, Илинден е неработен ден. Какво време не очекува за празникот во вторник, кога ќе одмориме од работните обврски?

toplo-vreme

Поврзани вести

Втори август, Илинден е неработен ден. Какво време не очекува за празникот во вторник, кога ќе одмориме од работните обврски?

vreme-vtornik

Според УХМР, во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во понеделник попладне ќе има зголемена облачност и повремено умерен ветер. Во вторник и во среда претежно во попладневните часови повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи и повеќе ветер.

Најчитани вести