понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 34

Вторник, неработен ден за православните верници

ministerstvo za trud i socijalna politika

Поврзани вести

Богојавление (Водици), 19.  јануари, вторник е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството им го честитаат празникот Богојавление (Водици) на граѓаните од православната вероисповед коишто го чествуваат.

Најчитани вести