четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Вторник неработен ден за припадниците на српската заедница во Македонија

sveti_sava

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ 27 јануари 2015 година (вторник), Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на  граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија им го честита празникот Свети Сава.

фото: rts.rs

Најчитани вести