петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Вторник неработен ден за Србите

zname-1

Последни вести

Празникот Свети Сава 27 јануари (вторник), е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија им го честитаат празникот Свети Сава.

Најчитани вести