сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 55

До вторник стабилно и потопло, од среда пад на температурите

studenoooo

Поврзани вести

До вторник ќе продолжи периодот на стабилно, тивко и релативно топло време. Намалување на температурите и зголемување на облачноста може да очекуваме од среда.

Денес сончево со температурa до 17 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и претежно тивко. Претпладне по одделни котлини видливоста ќе биде намалена.

Денес сончево со температурa до 17 степени

Денес сончево со температурa до 17 степени

Температурата ќе се движи од 11 до 17 степени. Во Скопје слично време со температура до 11 степени.

Од среда пад на температурите

Во следниве два дена, наутро понекаде во долините ќе има услови за појава на слаба магла. Во вторник наутро не се очекува магла.

До вторник ќе продолжи периодот на стабилно, тивко и релативно топло време.

Од среда наутро ќе почне да дува претежно североисточен ветер кој ќе ги спушти температурите и ќе донесе зголемување на облачноста и услови за појава понекаде на слаб краткотраен дожд, а кон исток и слаб краткотраен снег.

Најчитани вести