сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вучиќ: Членството на Србија во ЕУ во 2020 година е тешка, но остварлива цел

aleksandar-vucic-1356896622-247457

Поврзани вести

Членството на Србија во Европската унија, во 2020 година е тешка, но остварлива цел, изјавил српскиот вицепремиер Александар Вучиќ, пренесе српското електронско издание „Прес онлајн“.

Според Вучиќ економските реформи се приоритет во следната година, додавајќи дека верува оти може преговорите со ЕУ да бидат завршени во 2020 година, ако земјата ги реализира неопходните реформи. Започнување на преговори со ЕУ, Вучиќ ги определил како најголемо достигнување на земјата за 2013 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести