петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Вучиќ денес во Москва со Медведев

Премиерот на Србија, АЛександар Вучиќ денес ќе се сретне со рускиот премиер Дмитриј Медведев во рамки на дводневната посета на Москва, пренесоа српските медиуми. Во текот на посетата тој ќе се сретне и со рускиот претседател Владимир Путин.

Vucic

Последни вести

Премиерот на Србија, АЛександар Вучиќ денес ќе се сретне со рускиот премиер Дмитриј Медведев во рамки на дводневната посета на Москва, пренесоа српските медиуми.  Во текот на посетата тој ќе се сретне и со рускиот претседател Владимир Путин.

Теми на разговор ќе биде билатералната соработка и важните меѓународни теми. Сите се согласни дека „Јужен тек“ ќе биде една од главните теми на разговорите, а неизбежни теми ќе бидат и Украина, претседавањето на Србија со ОБСЕ, долговите, инвестициите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести