вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вучиќ: Можно е сите партии да се обединат против Српската напредна партија

aleksandar-vucic-1356896622-247457

Поврзани вести

Не е исклучено по изборите сите партии да се обединат против Српската напредна партија и да формираат Влада. Ова го изјавил лидерот на партијата Александар Вучиќ, цитиран денеска од српскиот весник „Блиц“.

„Знам дека е можно сите на 17 март да се обединат против нас, против Владата. Граѓаните сепак ќе решат за тоа на изборите“, изјавил Вучиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести