среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вучиќ: Не ми е грижа за националната припадност на детето кое го спасив

vucic spasuva

Поврзани вести

Вицепремиерот на Владата на Србија, Александар Вучиќ, поради шпекулациите во медиумите, дека детето кое го спаси е Албанец, рекол дека не знае и деко не го интересира неговата национална припадност.

„Не знам дали детето кое го носев до хеликоптерот е од српска или како што велат весниците, албанска националност. При останато кој се грижи за националната припадност“, напишал Вучиќ, на својот „Твитер“ профил.

Foto: Twitter/@avucic

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести