четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Вучиќ: Не уценуваат со Косово

vucic-aleksandar096

Поврзани вести

Премиерот на Србија Александар Вучиќ смета дека Србија е уценета со Косово.

Тој го изјави ова на Европскиот форум Фахау во Австрија, пренесува Б92.

Европскиот комесар за соседска политика и проширување Јоханес Хан вели дека Србија е „сидро“ на стабилноста во регионот и во Западен Балкан.

Најчитани вести