среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Вучиќ: Ни претстои тежок период и многу работа

vucic-aleksandar

Поврзани вести

Лидерот на Српската напредна партија (СНС), Александар Вучиќ изјавил дека не влегол во политиката за да се збогати туку им дал можност на другите да го сторат тоа, пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

„Не сакам да флертувам со граѓаните, да ги лажам и затоа велам дека ни очекува тежок период и многу работа“, изјавил Вучиќ.

Тој уште истакнал дека не е задоволен од економската ситуација во земјата и го доставил планот на неговата партија за зголемување на инвестициите. Вучиќ прецизирал дека станува збор за 21 закон што ќе биде прифатен во периодот од 15 април до 30 јуни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести