петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Вучиќ: Николиќ ќе ја има поддршката на СНС ако се кандидира на следните избори

vucic

Последни вести

Српскиот премиер Александар Вучиќ синоќа изјави дека шефот на државата Томислав Николиќ ќе ја има поддршката на Српската напредна партија (СНС) доколку се одлучи да се кандидира и на следните претседателски избори, пренесува МИА.

– Ако се прашувам јас, Николиќ ќе ја има поддршката, истакна Вучиќ во интервју за српската национална телевизија РТС.

Тој нагласи дека Николиќ и ја дал поддршката на Владата во најтешките моменти и го почитува бидејќи не критикувал.

Премиерот Вучиќ додаде дека претседателот, дури и да се остават на страна нивните лични односи, покажал разлика меѓу вистинските политичари и луѓето кои мислат добро и оние кои не се тоа.

Најчитани вести