понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Вучиќ се откажа од предвремените избори во Србија

aleksandar-vucic-1356896622-247457

Поврзани вести

Лидерот на Српската напредна партија, Александар Вучиќ викендов ќе донесе одлука за тоа дали заедно со изборите за градоначалник на Белград ќе се одржат и предвремени парламентарни избори, пишува денеска српскиот весник „Данас“.

Според изданието во раководството на партијата се шпекулира дека Вучиќ се откажал од предвремените парламентарни избори, заради државните интереси. Владата ќе продолжи да функционира како досега, со таа разлика што Ивица Дачиќ ќе треба да се откаже од уште едно министерство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести