петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Вучиќ: Сега е важно да спасите жива глава, после ќе мислите на имотите

Тој изјави дека до сега се извлечени голем број на лица и дека за сега е важно е да се спасат животите, а после ќе мислат за имотите.

Aleksandar-Vucic

Поврзани вести

Српскиот премиер Александар Вучиќ апелираше денеска на жителите на Обреновац каде што ситуацијата е критична, да не одбиваат евакуација и да ги слушаат упатствата на надлежните државни органи.

„Припадниците на војската и полицијата се таму и ги спасуваат луѓето, за два-три часа и јас ќе бидам таму,“ изјави Вучиќ.

Тој изјави дека до сега се извлечени голем број на лица и дека за сега е важно е да се спасат животите, а после ќе мислат за имотите.

„Не можете да опстанете на крововите и високите тераси, бидејќи куќите ќе ви се срушат,“ предупреди Вучиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести