петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Вучиќ: Србија е фактор за стабилност и просперитет во регионот

vucic-aleksandar

Поврзани вести

Србија е фактор за стабилност и просперитет во регионот, изјавил српскиот вицепремиер и лидер на Српската напредна партија, Александар Вучиќ, на состанокот со претседателот на групата на социјалистите во ЕП, Ханес Свобода, пишува денеска српскиот весник „Политика“.

Според Вучиќ, Србија постигна голем напредок во исполнувањето на условите за пристапување кон Европската унија. Според зборовите на Вучиќ, по изборите ќе започнат серија реформи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести