среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Вучиќ: Србија постигна историски успех

aleksandar-vucic-1356896622-247457

Поврзани вести

Со првата меѓувладината конференција во Брисел, со која официјално почна преговорите за членство во Европската унија, Србија оствари историски успех, изјавил вицепремиерот Александар Вучиќ, пренесува српскиот весник „Политика“.

Вучиќ истакнал дека нема да отстапи пред оние кои сакаат да ја вратат Србија назад и да го загрозат нејзиниот успех и напредок.

„Сега ни останува да работиме посветено и да ја завршиме целата работа со усогласувањето со правилата на ЕУ, и тоа да се заврши до 2018 година“, истакнал Вучиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести