четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Вучиниќ во Интер, Гуарин во Јувентус

VUCINIC I GUARIN

Поврзани вести

Големите ривали од италијанската Серија А, Јувентус и Интер, за само неколку минути ја договорија сензационалната размена на двајца страндарни првотимци кои веќе се упатија кон Милано, односно Торино.

Репрезентативецот на Црна Гора, Мирко Вучиниќ е најновата аквизиција на Интер, а во обратната носака се упати колумбискиот интернационалец, Фреди Гуарин кој во последните неколку недели важеше за голема желба на лондонскиот премиерлигаш Челзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести