понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Вучиќ избран за личност на годината во регионот

„Независне новине“ веќе неколку години избираат личност на годината, а претходно оваа награда им припадна и на Новак Ѓоковиќ, Мило Ѓукановиќ и Иво Јосиповиќ.

vucic-aleksandar

Поврзани вести

Првиот потпретседател на Владата на Србија, Александар Вучиќ ќе ја понесе титулата личност на годината во регионот, пренесува „Вечерње Новости“.

„Независне новине“ веќе неколку години избираат личност на годината, а претходно оваа награда им припадна и на Новак Ѓоковиќ, Мило Ѓукановиќ и Иво Јосиповиќ.

Признанието ќе му биде врачено во понеделник.

Пред свечената церемонија ќе се одржи и петтата заедничка седница на Владата на Србија и Република Српска.

Планирано е и премиерите Ивица Дачиќ и Жељка Цвијановиќ да потпишат Меморандум за бизнис-техничка соработка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести