понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вуцис: Грчкиот парламент ќе ги усвои неопходните закони

vucis-grckiot-parlament-kje-gi-usvoi-zakonite-neophodni-za-paketot-pomosh

Поврзани вести

Грчкиот Парламент ќе ги усвои законите неопходни за спроведување на новиот европски финансиски пакет за спас на Грција и покрај тоа што одредени пратеници од владејачката партија имаат спротивно мислење, изјави денеска грчкиот министер за внатрешни работи Никос Вуцис, пренесува МИА.

– Ќе бидат донесени одлуки со кои работите ќе се вратат во нормала, изјави Вуцис.

Договорот со кредиторите на Грција треба да биде одобрен од неколку парламенти

Договорот со кредиторите на Грција треба да биде одобрен од неколку парламенти

Четири законски предлози, со кои ќе бидат регулирани пензиски и даночни реформи, мораат да бидат усвоени до утре до полноќ во грчкиот Парламент.

Најчитани вести