среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вугринец е најдобар стрелец во ЛШ

ren

Поврзани вести

Десниот бек на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Ренато Вугринец е на врвот на листата на стрелци во Лигата на шампионите. Тој постигна 13 погодоци на првиот 1/8 финален натпревар против Колдин 9 сега има вкупно 75 погодоци во најквалитетното клупско натпреварување. На второт оместо е Гаспар Маргуч ( Целје) со 71, додека третопласиран со 70 голови е Момир Илиќ од Веспрем.

Резултати: Мотор – Кил 28:31, Алборг – Барселона 22:29, ВислаПлок – Веспрем 34:33, Горење – ПСЖ 30:28, Целје – Флензбург 26:25, Киелце – Р.Н. Ловен 32:28, Металург – Колдинг 23:17, Вардар – Хамбург  28:28.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести