понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 18

Вујановиќ: Црна Гора подготвена да и помогне на Македонија

vujan

Поврзани вести

Во телефонски разговор со претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, сочувство за настраданите во вчерашното невреме упати и претседателот на Црна Гора, Филип Вујановиќ.

Како што соопшти Кабинетот на Иванов, Вујановиќ истакнал дека Црна Гора е подготвена, во рамки на можностите, да ги стави на располагање своите капацитети за помош на Република Македонија и нејзините граѓани околу снирање на последиците од временската непогода.

Најчитани вести