четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Вујко силувал внука во Скопје

С.Л. е приведен во ПС-Гази Баба со истиот е извршен разговор по што поднесена му е кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „силување“

полиција

Последни вести

Дваесет и три годишна прилепчанка вчера утрината пријавиле дека во Скопје била силувана од страна на нејзиниот вујко С.Л. (50).

-Имено, откако истиот се довел во алкохолизирана состојба, извршил полови дејствија врз оштетената. По кратко време истата побегнала и настанот го пријавила во полиција, информираат од полицијата.

С.Л. е приведен во ПС-Гази Баба со истиот е извршен разговор по што поднесена му е кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „силување“, а од страна на Судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена.

Најчитани вести