петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Вулин ќе присуствува на свеченостите во Косово и Метохија

aleksandar-vulin (2)

Поврзани вести

Во Лепосавиќ и во Зубин Поток денес ќе бидат одржани свечени седници на кои ќе стапат на должност новоизбраните градоначалници и советници.

Драган Јаблановиќ и Стефан Вуловиќ ќе стапат на должност, а на тие седници ќе присуствува и министерот без ресор задолжен за Косово и Метохија, Александар Вулин.

Седницата на Собранието на општината Лепосавиќ ќе се одржи во 12 часот, а седницата на Собранието на општината Зубин Поток во 14 часот, соопштила Канцеларијата за Косово и Метохија (КиМ).

Јаблановиќ и Вуловиќ избрани се за градоначалници на локалните избори во КиМ, што се одржаа на трети ноември, од листата на Граѓанската иницијатива „Српска“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести