вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Вулин со српските градоначалници денеска во Грачаница

aleksandar-vulin (2)

Поврзани вести

Министерот без ресор задолжен за Косово и Метохија, Александар Вулин, денеска ќе пристигне во Граничица, со новоизбраните градоначалници од листата на „Српска“, од неодамнешните избори што се одржаа на Косово.

Состанокот и трибината на која ќе присуствуваат и пртставници на „Српска“, ќе биде одржана во домнот на културата, соопштила владината канцеларија за Косово и Метохија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести