среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

За 20 дена решете се од чирот на желудник по природен пат

Само четири состојки се потребни за овој спасоносен рецепт.

devojka-caj-krevet

Поврзани вести

Само четири состојки се потребни за овој спасоносен рецепт.

Состојки:

  • 1 компир
  • 2 лажички ленено семе
  • 1 лажичка плодови од анасон
  • 3 дл студена вода

Подготовка:

Компирот треба да се измие добро и да се исечка ситно заедно со кората. Лененото семе и анасонот треба да се сомелат или да се здробат во аван.

Состојките се мешаат се прелеваат со вода и се проваруваат.

Смесата се трга од оган, а потоа се остава да се олади и да се процеди.

Легнете во кревет, испијте го чајот, а потоа лежете по 5 минути на левата страна , на стомакот, на десната страна и на грб.

Постапката се повторува 20 дена, еднаш до два пати дневно.

Најчитани вести