четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

За 24 часа, погинале 18 украински војници

ukrainskiVojniciSlavjanska-640x320

Последни вести

Во жестоките судири меѓу украинските и проруските сили, 18 украински војници погинале во последните 24 часа, а 54 се ранети, соопшти портпарол на војската Андриј Лисченко.

Украинските сили синоќа за прв пат ги бомбардираа упориштата на проруските сили во Доњецк во Источна Украина,но во нападот немало жртви.

Ситуацијата во Луганск и понатаму е критична. Жителите немаат струја, ниту пак им работата мобилните и фиксните телефони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести