среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

За 24 милиони фунти Карваљо од Спортинг во Арсенал

silva

Последни вести

Португалскиот фудбалер Вилијам Силва де Карваљо е најновото засилување на Арсенал, објавија англиските медиуми. Тој следните пет години ќе го носи дресот на премиерлигашот од Лондон.

За ангажманот на 22-годишниот играч од средниот ред „Топџиите“ на Спортинг Лисабон ќе му плати оштета од 24 милиони фунти.

До договор меѓу двата клуба дојде по согласноста на португалскиот тим да го намали првичното побарување од 37 милиони фунти за предвремен раскин на договорот.

Интерес за Карваљо во преодниот рок покажуваа и Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести