недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

За 5.500 пензионери годинава бесплатна бања

Досега 20.000 пензионери ја искористиле можност за бесплатнен престој во бањите

banja

Поврзани вести

Oколу 5.500 пензионери годинава бесплатно ќе престојуваат во бања. За нив следуваат шест полни пансиони, бесплатен превоз, здравствени прегледи и бањски третмани.

„ Мене ми е особено важно што пензионерите кои до сега ја користеа оваа услуга и пензионерите со кои денеска остварив средба, се навистина задоволни од реализацијата на овој проект и од условите кои ги нудат бањите во Македонија за нив, истакна ресорниот министер. Изминатите години, со овој проект беа опфатени над 22 илјади пензионери, а истиот во континуитет ќе продолжи и наредните години“, посочи министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, при денешната посета на пензионерите кои престојуваат во Катлановска бања, во рамки на проектот “Бањско-климатска рекреација”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести