сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

За десерт: Леден десерт од банана

banana-desert

Поврзани вести

Ова е вкусен и освежителен леден десерт од банана.

Состојки:

  • 2 банани
  • 2 дл млеко
  • 2 топчиња сладолед од чоколада
  • 4 лажици изматена слатка павлака
  • 2 лажици мелени бисквити
  • Чоколадни трошки

<>Подготовка:

  1. Изгмечете ги бананите, додадете млеко и останатите состојки па промешајте.
  2. Во високи чаши ставете мраз па ставете го подготвеното фрапе.
  3. Декорирајте со слатка павлака и чоколадни трошки.

Најчитани вести