четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

За два дена 186 повици на линијата „Ало докторе“

Јававувањата на телефонската линија биле од граѓани од сите градови на Македонија.

alo-doktore

Последни вести

На телефонската линија за медицински совети, 15123- АЛО ДОКТОРЕ, во изминативе два дена биле регистрирани 186 повици.

Јававувањата на телефонската линија биле од граѓани од сите градови на Македонија.

На три лица поради нивната здравствена состојба од докторите-специјалисти  им било укажано да повикаат итна медицинска помош.

Во текот на вчерашниот ден од 18 до 22 часот, за медицински совет била достапна докторката Татјана Баевска-Вучковиќ, специјалист педијатар.

Денеска од 19 до 22 часот на 15123-АЛО ДОКТОРЕ ќе биде дежурен Проф.Др. Никола Николовски, директор на клиниката за уво, нос и грло.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести