недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

За еден ден ограбени обложувалница и училиште во Скопје

Две кражби за еден ден во Скопје, арамија провалил во училиште, разбојништво во обложувалница.

kradec

Поврзани вести

Арамиите работат со полна пареа, ограбени спортска обложувалница и основно училиште.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера разбојник ја ограбил спортската обложувалница „Моцарт“ на улицата Сречко Пужалка. Тој и се заканил  со пиштол на  вработената и одземал  околу 55.000 денари.

Истиот ден, арамија провалил во училиштето „Дане Крапчев“ на улица Маџари. Откако насилно ја отворил вратата, влегол во една канцеларија од каде украл телевизор и компјутер.

Скопската полицијата трага по крадците кои избегале во непознат правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести