вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

За една недела казнети 1.054 возачи

sk

Последни вести

За седум дена скопската полиција казнила 1.054 учесници во сообраќајот кои сториле прекршоци казниви според Законот за безбедност на сообраќајот.

Притоа, 31 возач бил под дејство на алкохол, 82 управувале возила со измината важност на сообраќајната дозвола, 30 возачи поминале на црвено светло, додека 48 возачи управувале возила со над дозволената брзина, а 21 возач управувале возило со над 90 километри на час во населено место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести