сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

За една ноќ запалени три возила во Битола

opozareno vozilo

Поврзани вести

Три возила на различни локации се запалени ноќеска во периодот од 23,30 до 2.20 часот во Битола, јавува битолската Тера телевизија.

Според информациите од полицијата, запалени се џип „лада нива“ и „УАЗ“ на улицата Охридска, „шкода“ на булеварот Први мај.

„ На сите три возила опожарена е внатрешноста. Во битолската полиција било пријавено од страна на граѓани. Извршен е увид. Полицијата работи по одреден сомненија” вели за Тера Телевизија Магдалена Димитровска портпарол на СВР Битола.

Во гасењето на опожарените возила учествувала и противпожарната едница на Битола.

Ова не е прв пат да се палат возила низ градот. Пред извесно време ваков настан имаше во Нова Битола, а пред неколку месеци две возила речиси целосно изгореа на булеварот Први Мај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести