понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

За Фалкао, Роналдо е подобар фудбалер од Меси

Радамел Фалкао е убеден дека најдобар фудбалер на светот во моментов е играчот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо

falkao i ronaldo

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во дресот на моментално второпласираниот тим во француската Прва лига, Монако, колумбискиот интернационалец, Радамел Фалкао е убеден дека епитетот најдобар фудбалер на денешницата во следните 365 дена треба да биде во сопственост на репрезентативецот на Португалија, Кристијано Роналдо.

“Меси и Роналдо моментално се најважните фудбалери во фудбалскиот свет, но според мене, епитетот најдобар фудбалер на денешницата треба да биде во сопственост на репрезентативецот на Португалија и фудбалер на Реал (М), Кристијано Роналдо”, изјави 27-годишниот напаѓач на Монако.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести