понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

За исчезнатата Ивана не се грижел никој

ivana

Последни вести

Четиринаесетгодишната Ивана од Белград која исчезна на 29 – ти јули годинава, веќе цела година се наоѓа на евиденцијата на Социјалниот центар поради своето проблематично однесување.

Центарот е запознаен со тоа дека Ивана неколку пати бегала од дома, и дека правела разни глупости со другарите. Таа постојано излегувала, сакала да пие и да создава неволји. Понекогаш била хистерична и зборувала дека сите ја замараат.

Инаку, неодамна таткото на Ивана изјави дека не може да се замара со глупостите на ќерка му и дека како што избегала од дома така ќе се врати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести