четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 0

За неа годинава почна трагично: По сопругот го загуби и братот

selin-dion-tragichno

Поврзани вести

Оваа година почна трагично за пејачката Селин Дион. Само два дена по смртта на нејзиниот сопруг Рене Анжели, познатата канадска пејачка Селион Дион остана и без нејзиниот брат.

Како што јавија канадските медиуми, 59-годишен Даниел Дион починал вчера, по долготрајна борба против ракот.

Даниел беше осмото од 14-те деца на семејството Дион.

Инаку, Анжели, кој исто така почина од рак, ќе биде погребан на 22 јануари во базликата „Нотр Дам“ во Монтерал, каде тој се венча со Селин во 1994 година.

Датумот на погребот на Даниел Дион не е соопштен.

Најчитани вести