вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 52

За нејзиниот јубилеен роденден: Слушнете ја новата песна на Калиопи!

Стиховите за песната, аранжманот и продукцијата ги изработи веќе добро проверената екипа односно Ромео Грил.

kaliopi-1-640x270

Поврзани вести

Денес е роденден на најпознатата македонска поп ѕвезда Калиопи Букле, a по тој повод пејачката ја објави својата нова песна „Роденден“ и ги израдува своите фанови ширум светот.

Стиховите за песната, аранжманот и продукцијата ги изработи веќе добро проверената екипа односно Ромео Грил.

Погледнете го видео записот за „Роденден“.

Среќен роденден Калиопи!

 

Најчитани вести