сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Нема спојување на празнични денови за Нова година и Божик

den

Последни вести

Согласно со Законот за празници на Република Македони, следен неработен ден е 8 декември -Св. Климент Охридски“. За Нова година не се предвидува спојување на новогодишните празници. Неработен ден е  само 1 јануари (четврток).
Бадник (6 јануари) е неработен ден само за православните, а  
Божик (7 јануари)  е неработен ден за сите граѓани на земјава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести