петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

За поплавените се донира и во поштите

cresevo-poplava

Поврзани вести

Македонска пошта од денеска до 31 август ги отвора своите единици на поштенска мрежа за собирање хуманитарна помош за настраданите подрачја во скопскиот регион.

– Помошта во конзервирана храна, бебешка храна и пелени, средства за лична хигиена и дезинфекција хуманите граѓани може да ја остават во било која поштенска единица на Македонска пошта на целата територија на Република Македонија, соопштија од Македонски пошти.

Дистрибуцијата на хуманитарната помош ќе се изврши во соработка со Црвениот крст на Република Македонија.

Најчитани вести