понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

За Прандели, Погба е најдобар играч за врск

4

Последни вести

Чезаре Прандели, селекторот на фудбалската репрезентација на Италија е убеден дека репрезентативецот на Франција и стандарден првотимец во дресот на калчо гигантот Јувентус, Пол Погба, моментално е најдобриот играч за врска во целиот свет.

“Според мене, според моите критериуми, Погба е најдобриот фудбалер за врска во целиот свет. Пол без никаква мака може да игра на повеќе позиции. Погба има се што е потребно, ги има потребните психички и технички квалитети. Знае кога да се префрли на противничката половина, каде редовно им прави големи проблеми на противничките дефанзивци. Погба има многу црвст карактер, има карактер на вистински лидер”, изјави Прандели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести