сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

За прегласувањето во Теарце ДИК ќе има само еден прес

Од ДИК соопштуваат и дека за одѕивот на гласачите на избирачкото место 2011, заклучно со 10, 13 и 17 часот, ќе информираат преку соопштенија.

dik-sednica1-640x419

Последни вести

Државната изборна комисија денеска соопшти дека во недела кога ќе се прегласува на избирачкото место 2011 во Теарце ќе одржи една прес-конференција во 21:30 часот, во седиштето на Комисијата.

Од ДИК соопштуваат и дека за одѕивот на гласачите на избирачкото место 2011, заклучно со 10, 13 и 17 часот, ќе информираат преку соопштенија.

Најчитани вести