петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

За пристојните, поевтино кафе!

Велат убавиот збор железни врати отвора, но во едно кафуле, убавиот збор ја намалува цената на кафето.

kafeee

Поврзани вести

Со посебен ценовник сопственик на кафуле на Азурниот брег потсетува колку значи убавиот збор.

Едно кафе! – 7 евра

Едно кафе, Ве молам – 4.25 евра

Добар ден. Ве молам, едно кафе – 1.40 евра

kafeceni

Сопственикот решил да ги награди гостите кои пристојно и културно ќе порачаат кафе. Но, оние кои грубо ќе им обратат го очекува мала казна, малку повисока цена на кафето од вообичаено.

Сопственикот на кафулето на француските медиуми, раскажал дека веќе три години, се труди на своите клиенти да им понуди најдобро кафе и најквалитетно вино, но некои од гостите постојано нервозата ја истураат на келнерите, па затоа со посебен ценовник сака да ги награди оние кои се секогаш љубезни, пристојни и насмеани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести