петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

За Први мај, локален пороен дожд и грмежи

dozd

Поврзани вести

Утре претпладне ќе биде умерено облачно и топло со сончеви периоди, а околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Извесно преодно подобрување на временската состојба со посончево време ќе има во петок. Од сабота попладне се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести