вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

За првпат новогодишен саем во Битола

Во рамките на овој настан, учествуваа околу 24 штандови на здруженија на ракотворци, занаетчии и малостопанственици.

bitola

Поврзани вести

Во организација на здружението „Астерион галери“ од Битола за првпат се организираше предновогодишен саем.

Во рамките на овој настан, учествуваа околу 24 штандови на здруженија на ракотворци, занаетчии и малостопанственици.

Луѓето кои досега немле можност на ваков начин да ги изложат своите производи и да ги продаваат, како за првпат се задоволни од посетата на битолчани и се надеваат дека саемот ќе се организира и во иднина, а истиот ќе ја подобри економијата на Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести