Магазин

За пушачите: Како да ги исчистите белите дробови за само три дена?

За пушачите: Како да ги исчистите белите дробови за само три дена?

Еве еден едноставен, но доста ефективен начин за да ги исчистите белите дробови за само три дена. Вусшност сето тоа е индивидуално, но на сите им е познато дека цигарите придонесуваат за лошата состојба на белите дробови.

Оваа метода е доволна за пушачите, но и непушачите да ги исчистат белите дробови од токсини.

Еве како тоа да го постигнете и да да ги исчистите белите дробови за само три дена:

-Два дена пред да отпочнете со овoj метод мора да престанете да конзумирате млечни производи. Во вечерните часови пред првиот ден на режимот ќе мора да испиете еден филџан билен чај пред спиење.

– Филџанот билен чај ќе им помогне на вашите црева полесно да се ослободат од токсините. Тоа е мошне важно за белите дробови да не бидат преоптоварени во периодот на детоксификација.

Постапка:

Исцедете сок од два лимона и помешајте го со 300 мл вода. Испиете го овој сок пред појадокот.

Потоа, по појадокот испиете 300 мл свеж сок од цитрон или ананас. Овие сокови содржат природни антиоксиданси што се мошне важни за здравјето на белите дробови.

Помеѓу појадокот и ручекот испиете 300 мл свежо исцеден сок од цвекло. Сокот од цвекло ќе придонесе за подобрување на крвта.

За време на ручекот пиете 400 мл сок богат со калиум. Калиумот е клучен елемент за чистење на белите дробови.

Пред спиење испијте 400 мл сок од брусница.

Во период од три ден, освен што ќе пиете сокови треба и редовно да вежбате и доволно да спиете. За цел на подобрување на детоксификацијата можете да направите врела купка и да уживате најмалку 20-тина минути.

Овој режим можеби ви изгледа напорно но се исплати, затоа што ќе почуствувате неверојатни резултати за само три дена.